« Ožujak 2024 »

Poštovani roditelji i dragi učenici 5.-8. razreda!
Autor: Danijela Čuček, 15. 3. 2020.

Od ponedjeljka, 16.3.2020. učenici će imati organiziranu nastavu na daljinu u virtualnim učionicama  i na Sportskoj televiziji u obliku digitalnih i video materijala.

Svaki dan ćete dobivati raspored kako odrede učitelji u dogovoru s ravnateljicom sukladno preporukama MZO-a. Rasporede će objavljivati razrednici u Yammer grupama u koje ste se većina već i prijavila. Ako još netko nije mora se prijaviti do sutra, ponedjeljka 16.3.2020. Poveznice za virtualne učionice su na kraju teksta.

1. U ponedjeljak, 16.3.2020. ćete raditi prema rasporedu MZO-a te ćete pratiti nastavu na Sportskoj televiziji prema rasporedu i terminima za razred u tablici:

U slučaju da nemate program Sportske televizije na televiziji, nastavu možete pratiti i online putem poveznice https://sptv.hr/ , a za učenike koji nisu u mogućnosti pratiti u gore navedeno vrijeme bit će snimka na Youtube-u, a poveznicu ćemo naknadno objaviti na webu.

U ponedjeljak učenici moraju  pratiti program na Sportskoj televiziji prema gore navedenom rasporedu u tablici i javiti se razrednicima u grupu (za razred i predmet) i predmetnim nastavnicima predmeta koje imaju prema tom rasporedu do 12 sati svi.  Ako slučajno netko ne može do 12 sati neka se danas javi razrednici.

Učenici će se svaki dan morati prema rasporedu prijavljivati u virtualne učionice i obavljati zadane zadatke te davati učiteljima povratnu informaciju prema dogovoru ili tijekom tekućeg dana.

Roditelji moraju pratiti i poticati rad učenika.Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, roditelj je dužan opravdati  izostanak razredniku.

2. Učenici se u virtualnim učionicama moraju primjerno ponašati kao i u stvarnom okruženju što znači da vrijede ista pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici odnosno školi.

Učenici će za neprimjerene oblike ponašanja mogu snositi posljedice u skladu sa Zakonom o odgoju i obrazovanju i Pravilnikom o pedagoškim mjerama.

3. Učitelji će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice. Učenici će biti provjeravani kroz online provjere znanja, dobivat će povratnu informaciju od učitelja koliko je god to moguće, o svojem radu i napretku. Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).

4. Molim roditelje da prate informacije na našim web stranicama i u e-Dnevniku u Satu razrednika.

Na poveznici NASTAVA NA DALJINU objavljen je rasporedi nastavnih sati za izvođenje nastave na daljinu, kao i rasporedi emitiranja obrazovnih sadržaja putem televizijskih programa.

Naše virtualne učionice su u aplikaciji Yammer i OneNote  (Office365 alati)

Na poveznicama su upute kako se prijaviti u Yammer i OneNote pomoću portala Office365 za škole.

Virtualne učionice OŠ Janka Leskovara
PREDMETNA NASTAVA

5.A                                                   5.B                                                   5.C

6.A                                                   6.B                                                   6.C

7.A                                                   7.B                                                   7.C

8.A                                                   8.B                                                   8.C

Sve obavijesti pratite na našem webu pod Učenje na daljinu.

Ravnateljica:                                                                                                      Zdravka Žiger Žgela