« Ožujak 2024 »

Obavijest roditeljima učenika 5.-8. razreda
Autor: Zdravka Žiger, 17. 3. 2020.

Poštovani roditelji učenika 5.-8. razreda!

Jučer su naši učenici, vaša djeca imali obavezu prijaviti se u razrednu Yammer grupu te u Yammer grupe predmeta koje su imali prema rasporedu MZO-a. Od danas imaju svoj redovni školski raspored koji su imali i u školi.

Na primjer ako učenik sutra ima geografiju učitelji će rano prijepodne staviti lekcije i materijale koje učenici moraju popratiti u Yammer i One note grupama. Prije podne se moraju javiti u grupu geografije i potvrditi da su vidjeli te materijale, postaviti pitanja ako im nije nešto jasno kao i u školi. Ako obitelj ima više djece koji imaju jedno računalo važno je da se jave u toku dana. Bilo bi najbolje da to odrade prije podne kao u školi, Do slijedećeg sata geografije trebaju odraditi zadatke koje su dobili i dati učiteljima geografije povratnu informaciju. To vrijedi za sve predmete koje imaju prema rasporedu taj dan.

Molim Vas da pratite rad svoje djece te da im postavite vrijeme za praćenje materijala te pratite jesu li predali zadaće odnosno odradili zadatke. Odredite im vrijeme i za odmor od računala. Vjerujem da će sve stići odraditi. U slučaju nekih nejasnoća javite se razrednicima.

Dešava se da sustav u trenucima ne radi, s obzirom da u Carnet-u, Microsoft-u i MZO-u rade i popravljaju sustav, učenici imaju uputu da se u toku dana ulogiraju.

Isto tako ako koriste digitalne udžbenike - to su samo 1. i 5., 7. i  na početku ili kraju udžbenika imaju kod koji moraju skenirati mobitelom ili tabletom te time skidaju aplikaciju i onda ih aplikacija navodi gdje moraju  upisati KOD da bi mogli pristupiti digitalnom udžbeniku. Pokušajte nekoliko puta - takvu smo dobili informaciju od izdavača. Ako ne ide neka učenici daju povratnu informaciju razrednicima u Yammer grupu pa ćemo dalje riješavati.