« Srpanj 2024 »

Ispis statistike od 23. 3. 2011.

6. Večer znanosti je iza nas!
Autor: Danijela Čuček, 27. 5. 2024.

Sve je počelo 2015. godine suradnjom naše škole i Gradska knjižnica Pregrada u projektu kojem je cilj potaknuti posjetitelje na proučavanje svijeta koji nas okružuje. Svake godine naš projekt raste i surađujemo sa sve više edukatora iz raznih škola, udruga, institucija, fakulteta i izdavačkih kuća.

Ove godine posjetitelji su mogli učiti na 18 istraživačkih točaka u dvorištu naše škole. Tamo su ih čekali edukatori iz: Hrvatska zajednica tehničke kulture, Srednja škola Pregrada, FabLab, Školska knjiga, O znanosti kroz sport - STEMsport, Osnovna škola Ante Kovačića Zlatar, Institut poduzetničkog obrazovanja i inovacija, Šolski center Rogaška Slatina, Udruga studenata kemije PMF-a, ALOHA Mentalna aritmetika.
Iz naše škole edukatori su bile učiteljice Božica Novak, Nikolina Ljubić, Danijela Čuček, Ivana Hrastović, Danica Ferić i Martina Jurmanović. Osim učitelja, edukatori su bili i učenici svih uzrasta, a posebno smo ponosni na sudjelovanje učenika 1. razreda u ulozi edukatora.

Večer je završila kvizom znanja na kojem su posjetitelji mogli pokazati što su naučili. Kviz je vodio Ivan Pogačić, a prva tri mjesta osvojili su Matija Baričević, Hana Vukmanić i Klara Vrbanc. Nagrade za pobjednike osigurala je Školska knjiga.

Za uspješnu realizaciju ovogodišnje Večeri znanosti zaslužno je preko osamdeset edukatora i tridesetak volontera - što učitelja i tehničkog osoblja, što učenika.
Zahvaljujemo Kostelska uskrsna pištola i Niskogradnja Pregrada na pomoći u organizaciji te Krapinsko-zagorskoj županiji na podršci, a posebno hvala Grad Pregrada uz čije pokroviteljstvo smo održali još jednu Večer znanosti!