« Svibanj 2024 »

Održana je 1. hrvatska glazbena olimpijada u našoj školi
Autor: Danijela Čuček, 25. 3. 2016.

U petak, 18. ožujka 2016., u Osnovnoj školi Janka Leskovara, Pregrada održana je 1. hrvatska glazbena olimpijada. Organizirana je s namjerom povećanja udjela glazbe u području kulture i glazbenog obrazovanja mladih te s ciljem poboljšanja razvoja međunarodnih relacija u općeobrazovnim školama na području glazbe.

U Hrvatskoj je 1. hrvatsku glazbenu olimpijadu organizirala OŠ Janka Leskovara u Pregradi na inicijativu nacionalne koordinatorice za Europsku udrugu glazbenih pedagoga Sabine Vidulin te stručne suradnice i predsjednice povjerenstva hrvatske olimpijade Suzane Goldin.  Pobjednik Olimpijade predstavljat će našu državu na međunarodnoj olimpijadi u Litvi, koja se održava od 28. do 30. travnja 2016. na sveučilištu Klaipeda.

Sudjelovali su učenici OŠ Antuna Mihanovića, Petrovsko: Nikola Hršak, Lana Hušnjak, Monika Ileković i Hana Dolovčak; OŠ Marija Bistrica: Ivan Habazin, OŠ Matije Gupca, Gornja Stubica: Lovro Kontent i Emanuel Rod te OŠ Janka Leskovara, Pregrada: Katarina Gregorin, Marta Hercigonja i Dario Hlupić.

Nakon zahtjevnoga natjecateljskog dijela, u Gradskoj knjižnici Pregrada održan je završni koncert na kojem su, uz natjecatelje, nastupili Mali zbor OŠ Janka Leskovara i Klapa vučiteljice te su dodijeljena priznanja za sudjelovanje i diplome za najbolje natjecatelje.

Tročlana komisija u sastavu prof. Suzane Goldin, prof. Petre Tokić i prof. Mateje Bunčić  dodijelila je zlatnu diplomu za osvojenu prvu nagradu učeniku Ivanu Habazinu iz OŠ Marija Bistrica, srebrnu diplomu za osvojenu drugu nagradu učenici Katarini Gregorin iz osnovne škole Janka Leskovara, Pregrade i brončanu diplomu treću nagradu učenici Hani Dolovčak iz osnovne škole Antuna Mihanovića, Petrovsko.

Katarina Gregorin dobila je i priznanje za najbolje riješen slušni test, a Ivan Habazin za najbolju izvedbu pjesme poznatog skladatelja i za najbolju vlastitu skladbu.

Podršku svim izvođačima završnog koncerta pružile su zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek i ravnateljice škola sudionika, a održavanje cjelokupnog događanja omogućili su i sponzori Kunagora, zanatska zadruga, Školska knjiga i Narodne novine.

Rezultati i dojmovi natjecatelja i njihovih mentora pokazali su da je mladim glazbenicima mogućnost ovakvog kreativnog umjetničkog izražavanja i predstavljanja.

1. HRVATSKA GLAZBENA OLIMPIJADA

u okviru Treće međunarodne glazbene olimpijade

Osnovna škola Janka Leskovara, Pregrada

18. ožujka, 2016.

S namjerom povećanja udjela glazbe u području kulture i općeg obrazovanja mladih te s ciljem poboljšanja razvoja međunarodnih relacija u općeobrazovnim školama na području glazbe, organizira se glazbena olimpijada za učenike osnovnih i srednjih škola.